ДНЗ №19 м.Мукачево

 





Семінар-практикум "Розум на кінчиках пальців"

     Ставлення до рук у людства завжди було особливим, частково навіть містичним. Руки добували вогонь, їжу; вони захищали, будували житло, пояснювали, вимірювали, створювали все необхідне для життя. По руках судили про здоров'я, про становище людини в суспільстві (білоручка або трудяга), його силі, енергійності, професії (музичні руки, робочі руки), про характер, темперамент (мляві, флегматичні або швидкі, нервові руки). Не випадково в мові так багато виразів, пов'язаних з руками. Одним з показників та умов гарного фізичного стану дитини є розвиток її руки, ручних умінь або, як прийнято називати, дрібної моторики рук і нервово-психічного розвитку. 

Саме тому вихователь-методист, Когут Н. М., та педагоги закладу зібрались на семінарі-практикумі у формі гри КВН. Під час якого вихователі мали змогу позмагатися в командах; продемонструвати свій досвід із даної теми; запропонувати варіанти діагностичних методик; створити плакат для батьків про необхідність розвитку кистей рук дошкільника. Також при роботі зі старшими дошкільнятами, ми бачимо, що слабку руку дитини можна і потрібно розвивати! Для цієї мети педагогами вже розроблені спеціальні вправи - пальчикові й дихальні. Такі рухово-оздоровчі моменти не вимагають особливої підготовки і наочності. Вони допоможуть заповнити будь-яку паузу, будь момент непередбаченого «очікування» дітьми чого-небудь, із користю та задоволенням. Отож, на даному заході були сформовані дві творчі групи, в яких педагогам потрібно було вивчити невеличкий вірш й розповісти його за допомогою пальців і найпростіших рухів.

Підводячи підсумок даної роботи відзначаємо, що мета семінару-практикуму досягнута. Навчившись проводити обстеження, планувати корекційну роботу з дітьми, підключивши батьків, ми вирішимо важливу задачу: розвиток інтелекту дітей, проведення профілактики порушень письма і мовлення в початковій школі, з допомогою простих і доступних вправ.

 

 

до Вашої уваги, шановні відвідувачі сайту, представляємо відео-фрагмент семінару-практикуму:

 

 

Також, пропонуємо переглянути більше фотографій
семінару-практикуму 
за наступним посиланням